Balayı Tatili Maldivler

Maldivler 

Maldivler Hint okyanusunun kuzey bölümünde bulunan Hindistan'ın güneyinde yer alan 1200 adadan oluşan bağımsız bir Ülkedir.İngilizce'de Maldives diye okunan maldivler uzun yıllar hindistan ve Büyük Britanya'nın sömürgesi olmuştur.1965 yılında çeşitli isyanlar ve direnişler ile bağımsızlığını kazanan Maldivler müslüman bir Ülke olup dini İslamdır.Yüzyıllarca Hinduizm'e inanan Maldivler halkı İslamiyetin yayılması ile Arap tüccarlar sayesinde İslamiyetle tanışmış ve bu dini benimsemişlerdir.

Nüfusu 500,000 civarı olan Maldivler küresel ısınma nedeniyle 100 yıl içerisinde sular altında kalacağı ön görülmektedir.Bu sebepten ötürü Maldivler halkına 2005 yılında Avustralya ya sığınma hakkı tanınmıştır.

Günümüzde Maldivler özellikle Ada otel konsepti balayı tatili ile öne çıkmaktadır.Özellikle Ülkemizdeki kış ayları orada tatil mevsimine denk gelmesi sebebiyle çok turist çekmektedir.

Tropikal iklimin hakim olduğu Maldivler'de Özellikle mercan resifleri ile kaplı plajları,palmiye ve Hindistan cevizi ağaçları gelenlerin dikkatini çekmektedir.Ekvator bölgesinde konumlanmış olan Maldivlerde 12 ay sıcak iklim hakimdir nisan ve kasım ayları arası muson yağmurları etkilidir.

Maldivler Ülkemizden yaklaşık 12 saat sürmektedir.Yeri halkı çok misafirperver ve Türk milletini çok sevmektedir.

Başkenti Male olan Maldivlerde şehir taşımacılığı çoğunlukla tekneler ve deniz uçakları ile sağlanmaktadır.

Kiralık balayı otelleri sezona göre değişmekte olup pahalı konsepti ile birçok tatil severin cebini yakmaktadır.Biz 2017 yılında gittiğimiz zaman thulousdo adasında season paradise otelde kalmıştık.

Adalya Holiday ilerleyen yıllarda maldivlere tur düzenleme planlamaktadır.

Sizlerde Adalyaholiday.com u takip ederek balayı hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Adalyaholiday sahip olduğu 300 den fazla balayı villası ile sizlere unutulmaz bir balayı tatili sunmaktadır sizlerde balayına özel fırsatlarımızı inceleyebilir ve indirimli fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

adalyaholiday balayı tatili adresiniz :D