Kaş'ın En Güzel Plajları KAŞ'TA GİDİLEBİLECEK EN İYİ PLAJLAR

KAŞ'TA GİDİLEBİLECEK EN İYİ PLAJLAR. KAŞ'TA BULUNAN EN GÜZEL PLAJLAR. EN TEMİZ PLAJLAR.

Türkiye'nin en gözde tatil yerlerinden biri olan Antalya Kaş birçok plaj ve koyu da içerisinde barındırmaktadır. ilk olarak dünyaca ünlü plajımız Kaputaş plajı'na göz atalım.

1. KAPUTAŞ PLAJI:Kalkan-Kaş karayolundaki Kaputaş plajının mavi, yeşil ve turkuazın birbirine geçmiş tonlarına sahip denizi ve altın rengi kumsalını kartpostallarda görünce buraya hayran kalacaksınız. 187 basamaktan oluşan merdiveni indikten sonra kanyondan gelen ve yerin altına inerek akan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülerek akması sonucu genel olarak serin ve turkuaz rengindeki suya  dalabilirsiniz. Kalkan’a 7 km, Kaş’a 20 km uzaklıkta bulunan plaja özellikle yazın kendi arabanızla gelmek park açısından zorluk yaratabiliyor. 20 dakikada bir kalkan otobüslerle veya taksi ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

2.KAŞ BÜYÜKÇAKIL PLAJI: Kaş merkeze en yakın olan plajlardan biridir. Merkeze 1 kmdir ve 20 dakika yürüme mesafesindedir. Bu plaja saat başı kalkan dolmuşlarla veya özel taksi ile de ulaşabilirsiniz. Yaklaşık olarak 50 metre uzunluğunda olan plaj şeffaf suyuyla ve tatil kokusu sinmiş havasıyla sizi kendine çekecek. Denizi, dağlardan akan kaynak suyunun denize karışmasından kaynaklı serin suya sahip. Çakıl olan plajından direk yürüyerek denize girebilirsiniz. Deniz ayakkabınız varsa yanınıza almanızda fayda var. Koyda yan yana sıralanmış 6 beach-restoran bulunuyor. Restoranlar, plajdaki şemsiye-şezlonglarına kadar yeme içme servisi götürüyorlar. Şemsiye- şezlong için ayrı bir ücret alınmıyor. Harcama limitleri de bulunmuyor. Bu açıdan Kaş'taki nadir yerlerden biri.

3.KALKAN HALK PLAJI: Kalkan Halk plajı merkeze 1 km uzaklığındadır ve yürüme mesafesindedir. Oldukça temiz olan suyu ile dikkat çeker. Plajda şezlong ve şemsiyeler bulunmaktadır. Yer yer büyük çakıl ve küçük çakıl taşlarının olduğu plaj ücretsiz giriş sağlayan plajlar arasında en güzelidir.

4. PATARA PLAJI: Dünyaca ünlü Patara Plajı'nı duymayanımız yoktur. Kaş'a gelip buraya uğramamak olmaz. Patara Plajı 18 km uzunluğuyla Dünyanın en uzun plajları arasında yer alır. Kumlu bir plajdır. Plaja girişte cüzi bir miktarda ücret alınmaktadır ve bu kart ile plaja 10 gün boyunca giriş ücretsiz hale gelir. Aynı zamanda Patara Antik Kenti Plajın girişinde bulunmaktadır. Buraya uğramayı ve tarihe tanıklık etmeyi unutmayın.

5. KAŞ AKÇAGERME PLAJI: Akçagerme Plajı Kaş merkeze 4 km uzaklığındadır.  Merkezden Kalkan şehiriçi otobüslerle 10 dakikada gidebilirsiniz. Plaj geniş bir koya kurulmuştur. Çok fazla derin olmayan bir denize sahiptir. Akçagerme plajına giriş ücretsizdir. Şenzlong şemsiye ve çardak şeklinde lobiler kiralayabilirsiniz. Plajda bir işletme bulunmaktadır. Bunun dışında aquaparkı bulunan bir havuz mevcuttur.