TÜRKİYE'NİN GİZLİ ÇÖLÜ; PATARA KUM TEPESİ

Antalya'nın Kaş ilçesi sınırlarındaki Patara Plajı, kilometrelerce uzanan eşsiz sahilinin yanı sıra çölleri anımsatan kum tepeleriyle de ziyaretçilerini etkiliyor.

Eşsiz güzellikleriyle ziyaretçilerine farklı bir dünyanın kapılarını açan Antalya'da, çölleri andıran Patara Plajı'ndaki kum tepeleri, turistlerden yoğun ilgi görüyor.

Atlı ve develi safari turlarına da katılan turistler, ardından denize girerek günün yorgunluğunu atıyor

Tarihi ve doğal güzellikleriyle her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Antalya, ziyaretçilerine şelalelerden, su altı mağaralarına kadar farklı seçenekler sunuyor.

Tatilciler antik kentin içinden geçerek kum tepelerine ulaşıyor.

Kentte turistlerin en fazla merak ettiği yerlerden biri de Kaş ilçesindeki, Likya Birliği'nin başkenti olan ve tarihi binlerce yıl önceye dayanan Patara Antik Kenti'nin yanındaki kum tepeleri.

Mısır'ın çöllerini anımsatan Patara'nın ince kum tepelerinde bölgedeki girişimcilerce atlı ve develi safari turları düzenleniyor.

Zamanında Kemal Sunal ve Şener Şen'in başrolünü oynadığı 'Tosun Paşa' ile İbrahim Tatlıses'in başrolünde yer aldığı 'Sabuha' filmleri Patara'nın kum tepelerinde çekilmişti. 

Kum tepelerini at üzerinde aşan turistler 12 kilometrelik Patara Plajı'nın eşsiz güzelliğinde tozlu bir yolculuğa çıkıyor.