VİLLA NEDİR? KİRALIK VİLLA NEDİR?

VİLLA NEDİR? 

Tarihsel açıdan yorumlayacak olursak villanın ortaya çıkışı çok eskilere dayanmaktadır. Antik Roma'dan beri üst sınıftan insanların yaşadığı ve sahip olduğu kır evi olarak bilinmektedir. Roma'nın yıkılmasından sonra villalar daha çok önemli hale geldi. Manastır yerine kullanıldı ve kiliseye verildi. Orta çağ'da zarif kır evlerine dönüştüler. Modern mimarlığın gelişmesiyle birçok yeni yapıda ortaya çıktı.

Günümüzde villa bir bahçenin ya da büyük bir alanın içerisine inşa edilen lüks ve geniş yapılardır. Genellikle şehrin dışında ve yazlık alanlarda müstakil konutlar olarak inşa ediliyor.

VİLLA ÇEŞİTLERİ:

  • Balayı villası: Balayı villaları genellikle 2 kişi konaklama kapasiteli özel havuzlu ve jakuzili olarak inşa edilir. Balayı çiftlerinin düğün sonrası stres atması için ideal bir tatil tercihidir.
  • Muhafazakar Villa: Muhafazakar Villa kişisel alan ve özgürlükleri koruyan bir tatil villasıdır. Mahremiyet hassasiyeti olan tatilcilere dışarıdan görünmeyecek şekilde havuza girebilme, güneşlenebilme ve sevdikleriyle gözlerden uzak vakit geçirebilme imkanı sunan villa tipidir.
  • Jakuzili Villalar: Bu tip villalarda genelde suit yatak odasında veya havuz terasında son derece gelişmiş jakuziler bulunur. Havuz keyfinin yanı sıra jakuzi ile de keyifli vakitler geçirebilirsiniz 
  • Isıtmalı Havuzlu Villalar: Bu tip vilalar yılın 12 ayı konaklamaya uygundur. Villa içerisinde kapalı ve ısıtma sistemli bir havuz odası bulunur.