Noel Baba Kilisesi

Noel Baba Klisesi

Aziz Nikolas Likya Uygarlığının önemli kentlerinden olan Patara'da doğmuştur ve yaşamını Myra(demre) de noktalamıştır. Aziz Nikolas Myra Klisesinden piskoposluk yapmış ve saygın kişiliği ile halkın sevgisini kazanmıştır.
Aziz Nikolas'ın saygın kişiliği Öldükten sonra isminin hatırlanmasını sağlamış ve onu Aziz ünvanı ile ödüllendirmişlerdir.Denizlerin ve Öğrencilerin koruyucusu,fakirlerin babası olan Noel Baba öldükten sonra Myra'lılar onun adına klise yaptırıp içindeki lahit'e onu defnettiler.
Dünyanın birçok yerinde halen saygı duyulan Aziz Nikolas Günümüzde Noel Baba olarak anılmaktadır.Öldükten sonra önemli bir Dini lider haline gelen Nikolas'ın resmi veya ikonası asılmış ve sefere çıkan her gemiye 'dümemini Nikolas tutar' diye dualar edilmiştir.
1087 haçlı seferleri sırasında İtalya'nın Bari şehrinden gelen tüccarlar tarafından kemikleri çalınan Aziz nikolas orada inşa edilen Bazilikaya gömülmüştür.Noel Baba'ya ait olduğu sanılan kalan kemikler ise bugün Antalya Müzesinde Sergilenmektedir.
Demre ilçesini ziyaret eden misafirlerimiz için mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisidir.

Adalya Holiday Kiralık Tatil Villaları ile sizde en uygun fiyata tatilde konaklayabilir ve size sunduğumuz indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Adalya Holiday Villada Tatilin Adresi